製品スペック
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Current Rating | 1 A |
| Differential Travel | 127 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Height | 5.8 mm |
| Introduction Date | 1998-06-26 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Screw, Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.47 N |
| Operating Position | 5.5118 mm |
| Overtravel | 254 µm |
| Packaging | Bulk |
| Pretravel | 500 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Sealable | IP40 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 10,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 312 |
| 10 - 49 | ¥ 202.24 |
| 50 - 99 | ¥ 130.89 |
| 100 - 499 | ¥ 121.97 |
| 500 - 999 | ¥ 116.02 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 114.83 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 113.94 |
| 4,000 - | ¥ 113.49 |





