製品スペック
| Actuator Material | Resin, Stainless Steel |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 21 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Height | 5.8 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 65 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Screw, Through Hole |
| Operating Force | 1.47 N |
| Operating Position | 13.0048 mm |
| Orientation | Right Angle |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Sealable | IP40 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,000
出荷予定日:2026/10/01 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/10/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 852 |
| 10 - 49 | ¥ 487.08 |
| 50 - 99 | ¥ 397.89 |
| 100 - 499 | ¥ 338.43 |
| 500 - 999 | ¥ 326.54 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 317.62 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 313.16 |
| 4,000 - | ¥ 311.67 |





