CD4043BPWRG4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | TSSOP |
| Height | 1.2 mm |
| High Level Output Current | -4.2 mA |
| Independent Circuits | 4 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 22 hours ago) |
| Logic Function | Latch |
| Low Level Output Current | 4.2 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 22 hours ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bits | 4 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Input Lines | 8 |
| Number of Output Lines | 4 |
| Number of Pins | 16 |
| Output Current | 6.8 mA |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | Non-Inverting |
| Propagation Delay | 300 ns |
| Radiation Hardening | No |
| Thickness | 1 mm |
| Turn-On Delay Time | 50 ns |
| Weight | 61.887009 mg |
| Width | 4.4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,325
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:137
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 137 - 1,369 | ¥ 108.04 |
| 1,370 - 6,849 | ¥ 104.5 |
| 6,850 - 13,699 | ¥ 103.31 |
| 13,700 - 68,499 | ¥ 102.42 |
| 68,500 - 136,999 | ¥ 102.18 |
| 137,000 - 273,999 | ¥ 101.71 |
| 274,000 - | ¥ 101.59 |





