7200L12SOG
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Access Time | 12 ns |
| Bus Directional | Unidirectional |
| Case/Package | SOIC |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Cycle Time | 20 ns |
| Data Bus Width | 9 b |
| Density | 2.3 kb |
| Direction | Unidirectional |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Element Configuration | Dual |
| Part Family | 7200 |
| FWFT Support | No |
| Height | 2.62 mm |
| Height - Seated (Max) | 3.048 mm |
| Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code | 8540000000 |
| Interface | Parallel |
| Introduction Date | 1988-01-01 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Frequency | 50 MHz |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Current | 80 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Memory Size | 256 B |
| Memory Type | CMOS |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| MSL | 3 |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 80 mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Pins | 28 |
| Number of Terminals | 28 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Package Quantity | 0 |
| Pitch | 1.27 mm |
| Programmable Flags Support | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Retransmit Capability | Yes |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Temperature Grade | Commercial |
| Terminal Pitch | 1.27 mm |
| Thickness | 2.62 mm |
| Width | 8.4 mm |
| Word Size | 9 b |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 0
出荷予定日:2026/06/05 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/05 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
お問合せ対象製品
在庫切れ / 価格情報のない製品は見積依頼が
可能です。
必要数量等の情報を「見積依頼」ページにて
ご入力ください。
※価格は変更となる可能性がございます。
あらかじめご了承ください。
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 3,449.85 |
| 10 - 24 | ¥ 2,529.34 |
| 25 - 49 | ¥ 2,463 |
| 50 - 99 | ¥ 2,432.08 |
| 100 - 249 | ¥ 2,104.41 |
| 250 - 499 | ¥ 2,014.18 |
| 500 - 999 | ¥ 2,001.08 |
| 1,000 - | ¥ 1,865.73 |





