1825139-9
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Length | 10.41 mm |
| Actuator Material | Brass, Phenolic |
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Current Rating | 5 A |
| Electrical Life | 6 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-1 |
| Height | 30.734 mm |
| Illumination Type | Illuminated |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Life (Cycles) | 6 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 28 V |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 3 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | PC Pins, Solder |
| Throw Configuration | DPDT |
| Type | Switch |
| Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Voltage Rating (DC) | 28 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 98
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:17
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 17 - 67 | ¥ 693.55 |
| 68 - | ¥ 570.67 |




