製品スペック
| Cable Length | 1.83 m |
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type A | Socket |
| Connector Type B | Connector, Free Ends |
| Contact Resistance | 8 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance | 5 GΩ |
| Lead Pitch | 1.27 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Material | Stainless Steel |
| Number of Circuits | 15 |
| Number of Conductors | 15 |
| Number of Contacts | 15 |
| Number of Rows | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Wire/Cable Gauge | 28 AWG |
| Wire/Cable Type | Data |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 0
出荷予定日:2026/06/05 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
お問合せ対象製品
在庫切れ / 価格情報のない製品は見積依頼が
可能です。
必要数量等の情報を「見積依頼」ページにて
ご入力ください。
※価格は変更となる可能性がございます。
あらかじめご了承ください。
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 12,336.58 |
| 10 - 99 | ¥ 10,686.2 |
| 100 - | ¥ 9,056.31 |





