D2D-1002
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 2.94 N |
| Operating Position | 15.875 mm |
| Overtravel | 5.5118 mm |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SP, SPDT, SPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Width | 30 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 898.95 |
| 5 - 9 | ¥ 749.49 |
| 10 - 29 | ¥ 650.23 |
| 30 - 49 | ¥ 584.06 |
| 50 - 59 | ¥ 570.82 |
| 60 - 99 | ¥ 567.52 |
| 100 - 199 | ¥ 560.9 |
| 200 - | ¥ 555.94 |







