D2F-01FL2-D
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Operating Force | 740 mN |
| Operating Position | 13.0048 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 190
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 565.9 |
| 5 - 9 | ¥ 545.36 |
| 10 - 29 | ¥ 446.1 |
| 30 - 49 | ¥ 379.93 |
| 50 - 99 | ¥ 366.7 |
| 100 - 199 | ¥ 356.77 |
| 200 - 299 | ¥ 351.81 |
| 300 - | ¥ 350.15 |







