D2F-01F
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 5.8 mm |
| Differential Travel | 127 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB , Screw , Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 740 mN |
| Operating Position | 5.5118 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 254 µm |
| Pretravel | 508 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 500 mg |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 75
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 238.74 |
| 50 - 99 | ¥ 166.18 |
| 100 - 299 | ¥ 156.25 |
| 300 - 499 | ¥ 149.64 |
| 500 - 999 | ¥ 148.31 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 147.32 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 146.82 |
| 4,000 - | ¥ 146.58 |







