D2F-L
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Material | Stainless Steel |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Approvals | CSA, UL |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Material | Silver |
| Contact Resistance | 30 mΩ |
| Current Rating | 1 A |
| Depth | 5.8 mm |
| Differential Travel | 508 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Height | 11.5 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 30 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 3 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Manufacturer Package Identifier | D2F-L |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 1.47 N |
| Operating Position | 6.8072 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 558.8 µm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Width | 5.7 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 194
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 200.43 |
| 50 - 99 | ¥ 142.7 |
| 100 - 299 | ¥ 132.77 |
| 300 - 499 | ¥ 126.15 |
| 500 - 999 | ¥ 124.83 |
| 1,000 - 1,999 | ¥ 123.84 |
| 2,000 - 3,999 | ¥ 123.34 |
| 4,000 - | ¥ 123.09 |







