D2SW-01L2H
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Material | Polyacetal, Stainless Steel |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 5 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 590 mN |
| Operating Position | 14.5034 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.016 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 2 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 328
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 604.22 |
| 5 - 9 | ¥ 568.84 |
| 10 - 29 | ¥ 469.59 |
| 30 - 49 | ¥ 403.41 |
| 50 - 99 | ¥ 390.18 |
| 100 - 199 | ¥ 380.25 |
| 200 - 299 | ¥ 375.29 |
| 300 - | ¥ 373.64 |







