D2D-2100
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Black |
| Contact Current Rating | 16 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 16 A |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 16 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Panel, Snap-In |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 2.94 N |
| Operating Position | 8.7122 mm |
| Overtravel | 4.445 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Quick Connect |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Weight | 13.999987 g |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 200
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 4 | ¥ 1,326.32 |
| 5 - 9 | ¥ 1,011.42 |
| 10 - 29 | ¥ 912.17 |
| 30 - 49 | ¥ 845.99 |
| 50 - 59 | ¥ 832.76 |
| 60 - 99 | ¥ 829.45 |
| 100 - 199 | ¥ 822.83 |
| 200 - | ¥ 817.87 |







