SS-5GL2
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Actuator Material | Polyacetal, Resin, Stainless Steel |
| Approvals | CSA, UL |
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Material | Silver |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 6.4 mm |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 200 kcycles |
| Height | 25.7 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 14 V |
| Mechanical Life | 30 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount , Screw , Solder |
| Number of Poles | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Position | 8.763 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.1938 mm |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 1.000001 g |
| Width | 6.4 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 84
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 397.9 |
| 10 - 29 | ¥ 343.13 |
| 30 - 49 | ¥ 276.96 |
| 50 - 99 | ¥ 263.73 |
| 100 - 299 | ¥ 253.8 |
| 300 - 499 | ¥ 247.18 |
| 500 - 999 | ¥ 245.86 |
| 1,000 - | ¥ 244.87 |







