ICM7555CBAZ
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | SOIC |
| Current Rating | 60 A |
| Export Control Classification Number (ECCN) Code | EAR99 |
| Frequency | 1 MHz |
| Height | 0 m |
| High Level Output Current | -800 µA |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Low Level Output Current | 20 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Input Voltage | 2 V |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 60 µA |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Operating Supply Current | 60 µA |
| Output Type | CMOS |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 1.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Width | 3.9 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,579
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 107.11 |
| 50 - 99 | ¥ 85.5 |
| 100 - 299 | ¥ 75.58 |
| 300 - 499 | ¥ 68.96 |
| 500 - 999 | ¥ 67.64 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 66.64 |
| 4,000 - 9,999 | ¥ 65.9 |
| 10,000 - | ¥ 65.75 |






