D2RV-G
OMRON

รูปภาพใช้สำหรับการอ้างอิงเท่านั้น หากต้องการข้อมูลเพิ่มเติมโปรดดูที่คำอธิบายสินค้าด้านล่าง
เอกสาร
คำอธิบายสินค้า
| Ambient Temperature Range High | 60 °C |
| Approvals | UL |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 250 mA |
| Contact Resistance | 150 mΩ |
| Current Rating | 250 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 3 Mcycles |
| Height | 10.7 mm |
| Life (Cycles) | 3 Mcycles |
| Max Current Rating | 250 mA |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 980 mN |
| Operating Position | 14.4018 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 635 µm |
| Pretravel | 1.6002 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Weight | 7 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
มีอยู่ในสต้อค: 5
MOQ:2
SPQ:1
| จำนวน | ราคาต่อหน่วย (FOB JAPAN) |
|---|---|
| 2 - 19 | $10.499 |
| 20 - 99 | $8.82 |
| 100 - 199 | $8.26 |
| 200 - 999 | $7.98 |
| 1,000 - 1,999 | $7.887 |
| 2,000 - 3,999 | $7.812 |
| 4,000 - 7,999 | $7.756 |
| 8,000 - | $7.728 |



