43249-6101
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 20.57 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 500 MΩ |
| Introduction Date | 1999-02-05 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 150 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Positions Loaded | 6 |
| Orientation | Right Angle |
| Pitch | 1.02 mm |
| Plating | Tin |
| Plating Thickness | 1.27 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | CSA |
| REACH SVHC | Yes |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Material | Brass |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Through Hole |
| Voltage Rating (AC) | 150 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,562
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | ¥ 588.89 |
| 5,000 - | ¥ 587.28 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:106
MOQ:44
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st47453100




