796636-2
コアスタッフ型番:st72445774
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 8.35 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Material | Nylon |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Positions Per Level | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Width | 8.35 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 43,508
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 2,111.74 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:8
MOQ:8
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st64700962





