796634-5
コアスタッフ型番:st72445555
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Plug |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 15 A |
| Current Rating | 15 A |
| Depth | 18.4 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 15 A |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable , Through Hole |
| Number of Circuits | 5 |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Poles | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Positions Per Level | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Packaging | Box |
| Pitch | 5.08 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Screw |
| Thread Size | M3 |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Wire/Cable Gauge | 30 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 30 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,029
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 11,486.6 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:300
MOQ:23
SPQ:1
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st73204289





