1982299-4
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Power |
| Color | Black |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Socket |
| Contact Current Rating | 40 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold, Silver |
| Contact Retention | With |
| Contact Style | Socket |
| Depth | 25 mm |
| ELV | Compliant |
| Fastening Type | Latch |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Male |
| Height | 8.25 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | PBT |
| Insulation Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable , Free Hanging |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Power Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Signal Positions | 0 |
| Number of Terminals | 2 |
| Operating Supply Voltage | 500 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 7.8 mm |
| Plating | Silver |
| Plating Thickness | 800 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 7.8 mm |
| Sealable | No |
| Termination | Crimp |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 4,407
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - | ¥ 5,344.8 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:498
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st65462703





