1-1746741-4
コアスタッフ型番:st72444881
RoHSステイタス:RoHS
在庫タイプ:品質保証
仕入先ランク:B-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Red |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle, Socket |
| Contact Current Rating | 3 A |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Retention | Without |
| Current Rating | 3 A |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 23 mm |
| Housing Color | Red |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Introduction Date | 2011-03-28 |
| Lead Free | Not Applicable |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Mating Alignment | With |
| Mating Retention | With |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Mount | Cable, Free Hanging |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Pins | 4 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| PCB Mount Retention | Without |
| Pitch | 2.0066 mm |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 32 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Width | 8.5852 mm |
| Wire/Cable Type | Discrete |
| Wire Gauge (Max) | 26 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 20 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 843
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 16,433.68 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1293
MOQ:10
SPQ:1
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st72792693





