5788796-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | UL |
| Body Material | Metal |
| Case/Package | Metal |
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Shape | Round |
| Current Rating | 6 A |
| Depth | 18.8 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| High Temperature Housing | Yes |
| Hole Diameter | 100 µm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Length | 3.175 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Material | Metal |
| Mating Connector Lock | With |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Supply Voltage (AC) | 250 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250.25 kV |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Terminals | 9 |
| Orientation | Right Angle |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| PCB Mount Retention | With |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.28 mm |
| Plating | Tin |
| Preloaded | Yes |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Row Spacing | 2.8448 mm |
| Sealable | No |
| Shell Material | Steel |
| Termination | Solder |
| Voltage Rating | 125 V |
| Width | 12.55 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 650
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:260
SPQ:130
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 260 - 2,599 | ¥ 588.16 |
| 2,600 - 12,999 | ¥ 587.02 |
| 13,000 - | ¥ 585.07 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:1040
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st62368342
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:138
MOQ:112
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st67225699
コアスタッフポイント:0.3
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:784
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72669945
コアスタッフポイント:0.3






