5650963-4
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Circuit Application | Signal |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Gender | Female |
| Contact Plating | Gold, Tin |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 10.6 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Housing Color | Grey |
| Housing Material | Polymer |
| Insulation Material | Polymer |
| Insulation Resistance | 1 TΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2.54 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Columns | 32 |
| Number of Contacts | 96 |
| Number of Pins | 96 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 96 |
| Number of Rows | 3 |
| Number of Signal Positions | 96 |
| Operating Force | 945.2 mN |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| PCB Mounting Orientation | Right Angle |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Sealable | No |
| Shielding | Unshielded |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Termination | Solder |
| Termination Post Length | 3.3 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - | ¥ 11,561.86 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:183
MOQ:100
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72669662
コアスタッフポイント:0.3




