44441-2006
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Connector Type | Power, Rectangular |
| Contact Gender | Female |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 18 A |
| Depth | 27.38 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Glow Wire Compliant | Compliant |
| Halogen Free | Low Halogen |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Nylon |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Cable |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Pins | 6 |
| Number of Poles | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 7.49 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | Crimp |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating (AC) | 100 V |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Width | 15.24 mm |
| Wire/Cable Gauge | 14 AWG |
| Wire Gauge (Max) | 14 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 18 AWG |
| Working Voltage | 600 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,012
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:86
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 86 - 341 | ¥ 135.42 |
| 342 - | ¥ 114.65 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/09 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/09 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:3356
MOQ:238
SPQ:1
在庫タイプ:
正規品
※メーカーによっては、不良解析や環境調査のドキュメント類の提出が出来ない場合がございます。
コアスタッフ型番:st68028666
コアスタッフポイント:0.3





