43202-6101
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Color | Black |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 10 mΩ |
| Country of Origin | US |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 18.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 11.83 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1.5 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 6 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Positions Loaded | 6 |
| Number of Terminals | 6 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
| Plating | Tin |
| REACH SVHC | Yes |
| Schedule B | 8536695050, 8536695050|8536695050|8536695050|8536695050|8536695050 |
| Termination | Through Hole |
| Voltage Rating | 56.5 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 6
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:6
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6 - | ¥ 1,927.13 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:248
MOQ:1
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st65400692





