282836-5
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Color | Green |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Receptacle |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Tin |
| Current | 13.5 A |
| Current Rating | 13.5 A |
| Depth | 8.2 mm |
| ELV | Compliant |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Housing Color | Green |
| Housing Material | Polyamide |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Current Rating | 13.5 A |
| Max Supply Voltage (AC) | 300 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Circuits | 5 |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Levels | 1 |
| Number of Poles | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Positions Per Level | 5 |
| Number of Rows | 1 |
| Operating Supply Voltage | 300 V |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 5 mm |
| Plating | Brass |
| Radiation Hardening | No |
| Tail Length | 3.5 mm |
| Termination | Solder |
| Thread Size | M3 |
| Voltage | 300 V |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Width | 10 mm |
| Wire Gauge (Max) | 30 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 81
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:43
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 43 - 63 | ¥ 274 |
| 64 - | ¥ 203.99 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:6409
MOQ:500
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72668076
コアスタッフポイント:0.3





