5569284-1
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Circuit Application | Signal |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness - Mating | 1.27 µm |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 200 mA |
| Depth | 16.1 mm |
| Direction | User Selectable |
| Element Configuration | Single |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Female |
| Height | 16.5 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Nylon |
| Keyed | No |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 8 |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Straight |
| PCB Mounting Orientation | Vertical |
| PCB Thickness | 1.57 mm |
| Pitch | 2.54 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Shielding | No |
| Tail Length | 3.18 mm |
| Termination | Solder |
| Width | 15.63 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 2,965
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:25
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 25 - 249 | ¥ 589.39 |
| 250 - 1,249 | ¥ 583.44 |
| 1,250 - 2,499 | ¥ 571.55 |
| 2,500 - 12,499 | ¥ 562.63 |
| 12,500 - 24,999 | ¥ 558.17 |
| 25,000 - 49,999 | ¥ 557.28 |
| 50,000 - 99,999 | ¥ 556.69 |
| 100,000 - | ¥ 555.5 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/08 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/08 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:2948
MOQ:177
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st72067410
コアスタッフポイント:0.3






