VT3045C-M3/4W
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Average Rectified Current | 15 A |
| Case/Package | TO-220AB |
| Element Configuration | Common Cathode |
| Forward Current | 30 A |
| Forward Voltage | 480 mV |
| Introduction Date | 2011-03-20 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 200 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Output Current | 15 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 45 V |
| Max Reverse Leakage Current | 2 mA |
| Max Reverse Voltage (DC) | 45 V |
| Max Surge Current | 200 A |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Terminals | 3 |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 200 A |
| Peak Reverse Current | 2 mA |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Standoff Voltage | 200 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,309
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - 2,499 | ¥ 785.3 |
| 2,500 - 12,499 | ¥ 783.51 |
| 12,500 - | ¥ 782.09 |




