製品スペック
| Case/Package | 0402 |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Composition | Thin Film |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 500 µm |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Height | 400 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Rating | 63 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 100 Ω |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045 |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 0.1 % |
| Voltage Rating | 25 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 508 µm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 40,000
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
15:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:10,000
SPQ:10,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 10,000 - 19,999 | ¥ 8.69 |
| 20,000 - 29,999 | ¥ 8.15 |
| 30,000 - 49,999 | ¥ 8.06 |
| 50,000 - 69,999 | ¥ 8.05 |
| 70,000 - | ¥ 7.97 |





