THS75150RJ
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Aluminum |
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| ELV | Compliant |
| Height | 26 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Introduction Date | 2008-03-17 |
| Lead/Base Style | Solder |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Max Power Dissipation | 75 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 75 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 150 Ω |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Termination | Solder |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 1.4 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1.4 kV |
| Width | 47.5 mm |
| Working Voltage | 1.4 kV |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 16
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:16
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 16 - | ¥ 62,654.41 |




