THS503R9J
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Aluminum |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| Depth | 30 mm |
| ELV | Compliant |
| Height | 16.9926 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Lead/Base Style | Solder |
| Lead Length | 10 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Max Power Dissipation | 50 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Chassis Mount , Flanges |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Operating Supply Voltage | 1.25 kV |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 50 W |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 3.9 Ω |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Termination | Axial, Solder |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 1.25 kV |
| Voltage Rating (AC) | 1.25 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1.25 kV |
| Width | 30 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 80
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:20
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 20 - 76 | ¥ 604.12 |
| 77 - | ¥ 498.13 |





