THS25R39J
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| ELV | Compliant |
| Height | 15 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Introduction Date | 2008-03-17 |
| Lead/Base Style | Solder |
| Lead Length | 10 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 275 °C |
| Max Power Dissipation | 25 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 25 W |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 390 mΩ |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Termination | Solder |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 550 V |
| Voltage Rating (AC) | 550 V |
| Voltage Rating (DC) | 550 V |
| Width | 28 mm |
| Working Voltage | 550 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 207
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 21,710.66 |





