SQMW533RJ
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| Depth | 9 mm |
| ELV | Compliant |
| Height | 25 mm |
| Introduction Date | 2009-09-25 |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Length | 3.5 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Max Power Dissipation | 5 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Radial, Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 5 W |
| Power Rating | 5 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 33 Ω |
| Schedule B | 8533210080, 8533210080|8533210080|8533210080|8533210080|8533210080 |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Terminal Pitch | 5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 350 V |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Width | 9 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,033
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - | ¥ 3,266.09 |





