SQBW201R0J
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Radial |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| ELV | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Radial |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 20 W |
| Resistance | 1 Ω |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 344
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 10,892.81 |





