SQBW2010RJ
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Ceramic |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| ELV | Compliant |
| Height | 5.5 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead/Base Style | Quick Connect |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 250 °C |
| Max Power Dissipation | 20 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Radial |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 20 W |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 10 Ω |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 5 % |
| Width | 8 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 948
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:250
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 250 - | ¥ 8,743.83 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:150
MOQ:50
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st70662617





