製品スペック
| Capacitance | 120 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 18 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 5.9944 mm |
| Leakage Current | 700 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Ripple Current | 2.9 A |
| Ripple Current (AC) | 2.9 A |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 10 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 85
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:84
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 84 - 839 | ¥ 176.74 |
| 840 - 4,199 | ¥ 175.04 |
| 4,200 - 8,399 | ¥ 169.09 |
| 8,400 - 41,999 | ¥ 167.9 |
| 42,000 - 83,999 | ¥ 167.18 |
| 84,000 - 167,999 | ¥ 167.01 |
| 168,000 - 335,999 | ¥ 166.33 |
| 336,000 - | ¥ 166.14 |





