製品スペック
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dielectric Material | Polymer |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7 mΩ |
| Height | 8 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Introduction Date | 2011-01-14 |
| Lead Pitch | 2.4892 mm |
| Leakage Current | 500 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 560 mA |
| Terminal Pitch | 2.5 mm |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 2.5 V |
| Voltage Rating (DC) | 2.5 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 100
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 115.62 |




