製品スペック
| Capacitance | 270 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 14 mΩ |
| Height - Seated (Max) | 11.9888 mm |
| Lead Pitch | 1.1 mm |
| Leakage Current | 864 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 4.4 A |
| Ripple Current (AC) | 4.4 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 8.3 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 379
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:79
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 79 - 312 | ¥ 147.99 |
| 313 - | ¥ 125.34 |




