製品スペック
| Capacitance | 150 µF |
| Case/Package | Radial |
| China RoHS | Compliant |
| Diameter | 10 mm |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 mΩ |
| Height | 7.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 7.6962 mm |
| Introduction Date | 2009-11-05 |
| Lead Pitch | 1.1 mm |
| Leakage Current | 480 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Ripple Current | 320 mA |
| Ripple Current (AC) | 3.2 A |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 10.3 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 195
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
16:00 までのオーダーで2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:43
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 43 - 429 | ¥ 343.75 |
| 430 - 2,149 | ¥ 340.84 |
| 2,150 - 4,299 | ¥ 331.92 |
| 4,300 - 21,499 | ¥ 327.46 |
| 21,500 - 42,999 | ¥ 325.98 |
| 43,000 - 85,999 | ¥ 325.08 |
| 86,000 - 171,999 | ¥ 323.42 |
| 172,000 - | ¥ 323.05 |






