製品スペック
| Capacitance | 4.7 nF |
| Case/Package | Ceramic |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height | 2.5 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of Terminals | 2 |
| Packaging | Bulk |
| REACH SVHC | Yes |
| Terminal Pitch | 2.5 mm |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 3.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 451
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 9 | ¥ 272 |
| 10 - 29 | ¥ 185.06 |
| 30 - 49 | ¥ 126.45 |
| 50 - 99 | ¥ 114.73 |
| 100 - 299 | ¥ 105.94 |
| 300 - 499 | ¥ 100.08 |
| 500 - 999 | ¥ 98.91 |
| 1,000 - | ¥ 98.03 |




