RP7SL024
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Approvals | CSA, UL, VDE |
| China RoHS | Compliant |
| Coil Current | 22 mA |
| Coil Power | 500 mW |
| Coil Resistance | 1.1 kΩ |
| Coil Type | Non-Latching |
| Coil Voltage (DC) | 18 V |
| Contact Current Rating | 12 A |
| Contact Material | Silver, Tin |
| Contact Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Depth | 12.6 mm |
| Dropout Voltage | 2.4 V |
| Electrical Life | 50 kcycles |
| ELV | Compliant |
| Height | 25.5 mm |
| Introduction Date | 2005-08-23 |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 12 A |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 400 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | PCB, Through Hole |
| Number of Pins | 7 |
| Operate Time | 14 ms |
| Packaging | Box |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | VDE |
| REACH SVHC | No |
| Relay Type | General Purpose |
| Release Time | 4 ms |
| Response Time | 10 ms |
| Sealable | RT3 |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (AC) | 400 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 887
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 44,632.78 |




