ROX2SJ33K
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Axial |
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Metal Oxide, Power resistor |
| Diameter | 5 mm |
| ELV | Compliant |
| Introduction Date | 2009-09-18 |
| Lead/Base Style | Axial |
| Lead Diameter | 700 µm |
| Lead Length | 25 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Axial, Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Power Dissipation | 2 W |
| Power Rating | 2 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 33 kΩ |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 350 V |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Width | 12 mm |
| Working Voltage | 350 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 9,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:3,000
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3,000 - 29,999 | ¥ 198.39 |
| 30,000 - | ¥ 198.12 |





