ROX1SJ560K
※画像は参考です。
詳細は製品仕様をご覧ください。
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Axial |
| China RoHS | Compliant |
| Composition | Metal Oxide, Power resistor |
| Diameter | 3.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Introduction Date | 2009-09-26 |
| Lead/Base Style | Axial |
| Lead Diameter | 700 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Length | 28 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 months ago) |
| Max Operating Temperature | 235 °C |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Axial, Through Hole |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminals | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Power Dissipation | 1 W |
| Power Rating | 1 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 560 kΩ |
| Temperature Coefficient | 350 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 350 V |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Working Voltage | 350 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 194
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:194
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 194 - 1,939 | ¥ 664.43 |
| 1,940 - 9,699 | ¥ 662.8 |
| 9,700 - 19,399 | ¥ 661.61 |
| 19,400 - | ¥ 660.29 |




