製品スペック
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Contact Material | Copper, Tin |
| Current Rating | 2 A |
| Depth | 1.6 mm |
| Height | 2 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 1 |
| Resistance | 0 Ω |
| Termination | SMD/SMT |
| Width | 1.6 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 190,000
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:6,000
SPQ:2,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 6,000 - 59,999 | ¥ 20.2 |
| 60,000 - 299,999 | ¥ 20.14 |
| 300,000 - 599,999 | ¥ 20.08 |
| 600,000 - | ¥ 20.06 |





