製品スペック
| Case Code (Imperial) | 2512 |
| Case Code (Metric) | 6432 |
| Circuit Type | Bussed |
| Height | 550 µm |
| Introduction Date | 2008-05-12 |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Elements | 8 |
| Number of Pins | 10 |
| Number of Resistors | 8 |
| Number of Terminals | 10 |
| Power Per Element | 62.5 mW |
| Power Rating | 63 mW |
| REACH SVHC | Yes |
| Resistance | 5.6 kΩ |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 3.1 mm |
| Working Voltage | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 683
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 99 | ¥ 22.67 |
| 100 - 299 | ¥ 20.57 |
| 300 - 499 | ¥ 14.05 |
| 500 - 999 | ¥ 12.75 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 11.78 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 11.04 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 10.99 |
| 10,000 - | ¥ 10.9 |




