製品スペック
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | 0402 |
| Dielectric | X5R |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Height | 500 µm |
| Introduction Date | 2009-09-18 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| REACH SVHC | Yes |
| Thickness | 500 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Width | 500 µm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 64
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:64
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 64 - | ¥ 180.83 |




