DM1B-DSF-PEJ(82)
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Connector Type | Connector, Socket |
| Contact Material | Bronze |
| Contact Pitch | 2.5 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Current Rating | 500 mA |
| Depth | 29.9 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Height | 2.9 mm |
| Housing Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 500 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 9 |
| Number of Rows | 1 |
| Orientation | Right Angle |
| Packaging | Cut Tape |
| Pitch | 2.5 mm |
| Plating Thickness | 200 nm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Width | 29.9 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 230
出荷予定日:2026/06/30 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/30 当社出荷予定
MOQ:3
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 3 - 29 | ¥ 595.85 |
| 30 - 149 | ¥ 476.93 |
| 150 - 299 | ¥ 387.74 |
| 300 - 1,499 | ¥ 328.29 |
| 1,500 - 2,999 | ¥ 316.39 |
| 3,000 - 5,999 | ¥ 307.47 |
| 6,000 - 11,999 | ¥ 304.5 |
| 12,000 - | ¥ 303.02 |





