製品スペック
| Average Rectified Current | 1 A |
| Breakdown Voltage | 600 V |
| Capacitance | 25 pF |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Current Rating | 1 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Height | 3.3 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 50 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 600 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Max Surge Current | 50 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Pins | 4 |
| Output Current | 1 A |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 50 A |
| Peak Reverse Current | 5 µA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8541100080, 8541100080|8541100080|8541100080|8541100080|8541100080 |
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Width | 6.5 mm |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 5,000
出荷予定日:2026/06/16 当社出荷予定
15:00 までのオーダーで2026/06/16 当社出荷予定
MOQ:5,000
SPQ:5,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 5,000 - 9,999 | ¥ 46.74 |
| 10,000 - 14,999 | ¥ 45.36 |
| 15,000 - 19,999 | ¥ 44.92 |
| 20,000 - | ¥ 43.63 |
同一型番 その他在庫
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
出荷元:N/A
在庫数:7112
MOQ:1000
SPQ:1
在庫タイプ: 品質保証
コアスタッフ型番:st73496985
コアスタッフポイント:0.3





