製品スペック
| Capacitance | 2.2 nF |
| Case/Package | Radial |
| Composition | Ceramic |
| Depth | 4.5 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Height - Seated (Max) | 16.002 mm |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 1 kV |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 7,000
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1,000 - 9,999 | ¥ 13.65 |
| 10,000 - 49,999 | ¥ 12.94 |
| 50,000 - 99,999 | ¥ 12.85 |
| 100,000 - 499,999 | ¥ 12.79 |
| 500,000 - | ¥ 12.77 |





