製品スペック
| Capacitance | 330 pF |
| Case/Package | Radial |
| Composition | Ceramic |
| Depth | 5 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Schedule B | 8532230060 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 2 kV |
| Voltage Rating (DC) | 2 kV |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 500
出荷予定日:2026/06/15 当社出荷予定
MOQ:500
SPQ:500
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 500 - 4,999 | ¥ 20.34 |
| 5,000 - 24,999 | ¥ 19.45 |
| 25,000 - 49,999 | ¥ 18.73 |
| 50,000 - 249,999 | ¥ 18.64 |
| 250,000 - 499,999 | ¥ 18.59 |
| 500,000 - | ¥ 18.57 |





