C1047RJL
ドキュメント
リンク先
製品スペック
| Case/Package | Conformal |
| Composition | Power resistor, Wirewound |
| Diameter | 8.5 mm |
| ELV | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 10 W |
| Military Standard | Not |
| Mount | Axial , Through Hole |
| Number of Resistors | 1 |
| Number of Terminations | 2 |
| Operating Supply Voltage | 500 V |
| Packaging | Bulk |
| Power Rating | 10 W |
| Resistance | 47 Ω |
| Temperature Coefficient | 90 ppm/°C |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5 % |
| Voltage Rating | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 232
出荷予定日:2026/06/10 当社出荷予定
17:00 までのオーダーで2026/06/10 当社出荷予定
MOQ:100
SPQ:1
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 100 - | ¥ 14,883.62 |





